Zábava, vzdělání a věda pro děti, to jsou STEM hračky. O co jde a jak to souvisí se světem her a hraček?

So je to STEM?

Tento pojem (nebo dříve SMET) vznikl začátkem devadesátých let v Americe jako studijní program Centra pro pokrok Hispánců ve vědě a inženýrském vzdělávání (CAHSEE). Program byl velmi úspěšně zaveden a sponzorován NASA na mnoha amerických vzdělávacích institucích a univerzitách. Později byl program začleněn do programů a strategií amerických státních institucí. V dalším desetiletí se program s již zavedeným akronymem a v různých variantách, obměnách a doplnění rozšířil po celém světě:

S – Science (věda),

T – Technology (technologie),

E – Engineering (inženýring),

M – Mathematic (matematika).

Ve skutečnosti jde přesně o oblasti, které jsou předmětem zájmu KINT v souladu s naší misí a vizí. Proto i v oblasti prodeje se zaměřujeme na tyto produkty pro děti, tj. pro přiblížení vědy technologií, inženýringu a matematiky dětem.

Hračky a zábava = vzdělání a věda

Věda a technika nás baví a považujeme toto téma za velmi důležité i pro udržitelný rozvoj naší budoucnosti, tj budoucnosti lidí. Považujeme za důležité popularizovat vědu a techniku už v nejmladším věku, aby si děti už od útlého věku získávali představu o tom, jak věci fungují.

Mobily a interaktivní elektronika jsou současný trend, který zase baví děti. Rodiče si zase lámou hlavu, jak dostat děti od obrazovek, mobilů a displejů. Zejména pokud již víme, že nadmíra pasivního používání technologií má dopad na lidské myšlení a IQ, a to prokazatelně i na fyziologické úrovni, jak popisuje například neurolog Jan Martin Stránský v rozhovoru na iRozhlas. Je ale zapotřebí dětem technologie zakazovat? Není lepší děti naučit s technologiemi správně zacházet a učit je, jak fungují? Například, jak pojednává článek na idnes.cz. V každém případě jsou technologie mezi námi a tlačí naší společnost a její efektivitu dopředu. Stejně tak děti se jí musí naučit, ale také pochopit jejich podstatu.

Vedle abstraktního, kybernetického, světa je také potřeba chápat i fyzikální a chemickou podstatu světa. Jak mohou moderní technologie řídit a v určitých procesech nahrazovat lidi, pokud nebudou respektovat fyziku či chemii? Nelze vše pouze naprogramovat, ale také chápat příčiny a následky reálného světa. Proto je důležité v tomto směru podporovat.

Děti se chtějí ovšem především bavit a poznání by mělo být přirozenou součástí člověka jako touha po objevování, které prostě jen baví. Přesně o tom jsou STEM hračky, podporující kreativitu, naplnění touhy po objevování, vzdělávání hrou. Podporují mysl, baví, a pomáhají dětem poznávat svět.

Vedle vědy, technologií inženýringu a matematiky považujeme za důležité také rozvoj zručnosti a kreativity. Proto také do portfolia zahrnujeme i řemeslo. Není důležité kterým směrem se dítě vydá, důležité je, aby to děti bavilo a přitom poznávali svět, učili se a objevovali. To vše tak aby v nim zůstal zájem o tu danou věc a byly se schopné k aktivitám vracet a udržet pozornost.

Kde vybírat

Produktů pro děti je opravdu mnoho, a to samozřejmě různých kvalit. Proto jsme pro vás připravili internetový obchod pro děti Hračky KINT.

KIDS KINT nabízí produkty pro děti od 3 do 18 let. Můžete vybírat z kategorií Chemie, Elektro, Archeologie, Astronomie, Robotika, Příroda a objevy, Řemeslo. Snažíme se prodávat produkty, které jsou pouze skladem, abychom zajistili rychlé dodání a efektivní vyřizování objednávek či zákaznických dotazů. Sortiment budeme postupně rozšiřovat o další produkty, které jsou ověřené a které pokládáme za vhodné v souladu s filozofií tohoto článku.

Vyzkoušet můžete například chemickou laboratoř s možností až dvou set pokusů

Chemická laboratoř 200 pokusů
Chemická laboratoř 200 pokusů (kint.cz)

nebo si děti nechat vyrobit vlastní raketu a odpálit ji až 15 metrů vysoko

raketa
Raketa (kint.cz)

nebo dokonce si můžou sestavit vlastního funkčního robota

robot tibo
Robot TIBO (kint.cz)

a pro ty nejmenší, nechte děti sestavit vlastní hasičské auto na dálkové ovládání 🙂

rc hasicske auto sroubovaci stavebnice
RC Hasičské auto – šroubovací stavebnice (kint.cz)

Budeme samozřejmě velmi rádi, pokud náš obchod ohodnotíte, okomentujete některé z produktů nebo i navštívíte a “lajknete” naší facebookovou stánku na Facebook. Stejně tak velmi oceníme i vaše případné příspěvky na jakékoliv sociální platformě, zde, ale i třeba formou odkazu na jakýchkoliv internetových stránkách.

Vedle toho všeho budeme nadále vyvíjet činnost v rámci rubrik, kde budeme představovat novinky KINT a také nové technologie, vědecké poznatky, ale také i případně vzdělávací aplikace a hry pro děti.

STEM hračky
Štítky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *